نماز روز پنج شنبه

نماز روز پنج شنبه

نحوه خواندن نماز روز پنج شنبه و آثار و فضائل آن

نماز حاجت روز پنج شنبه یکی از نمازهای مستحبی مورد تاکید است که پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) آن را بسیار سفارش نموده اند و برای خواندن این نماز فضائل بسیاری شمرده اند. این نماز چهار رکعتی ( دو نماز دو رکعتی) را به همراه آثار و فضائل آن از کتاب جمال الاسبوع جمع آوری کرده ایم. علاوه بر این آیت الله بهجت نیز بسیار شاگردان و اطرافیان خود را به خواندن نماز روز پنجشنبه توصیه می کردند و گفته اند که : آیت الله سید مرتضی کشمیری هر وقت این نماز را می خواند، هدیه ای برای او می رسید.

نحوه خواندن نماز روز پنج شنبه

در روز پنج شنبه از صبح تا غروب آفتاب هر زمان که امکان آن بود میتوان این نماز را خواند. نماز حاجت روز پنج شنبه از ۴ رکعت( دو نماز دو رکعتی: یعنی یک نماز دو رکعتی خوانده و تشهد و سلام را بگوییم سپس دو رکعت بعدی را بخوانیم و بعد تشهد و سلام و …) تشکیل شده است.

تاثیرات نماز حاجت روز پنجشنبه

سید محمد رضی رضوی (رحمه الله علیه) نوه مرحوم سید مرتضی کشمیری (رحمه الله علیه) از قول پدرش نقل می کند که: این نماز برای قضای حوایج و ادای دیون و سایر امورات مجرّب است و پدرم به آن بسیار سفارش می کرد. ایشان صبح هر پنجشنبه، دخترانشان را صدا کرده و آن ها را به خواندن نماز روز پنج شنبه امر می کرد. همسر آیت الله نقل کرده است: هر گاه رزق جدیدی به ما می رسید، سید می فرمودند: این از برکات نماز پنجشنبه است.

رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) فرموده اند: که هر کس این دعا و نماز را بخواند، چنانچه جابجایی کوه ها را از خدا بخواهد، محقق خواهد شد و اگر بارش باران را درخواست کند، خواهد بارید.

نماز روز پنج شنبه

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب