عکس المیرا دهقانی

عکس المیرا دهقانی

بیوگرافی المیرا دهقانی و همسرش عکس و عناوین فیلم ها

بیوگرافی المیرا دهقانی

المیرا دهقانی با نام فامیل کامل دهقانی دولت‌آبادی بازیگر ایرانی است که در تاریخ 5 شهریور 1370 به دنیا آمده است. او در تلویزیون و سینما فعالیت کرده است. تحصیلات المیرا دهقانی فوق لیسانس رشته صنایع غذایی تهران است. او تحصیلات آکادمیک هنری ندارد اما توانست استعدادش را در عرصه بازیگری به رخ بکشد؛ به گونه ای که با اجرای تئاتر “پرتره ناتمتام از کلاغ سفید” به کارگردانی سپیده کریمی در سال 1392 در فستیوال بین المللی دانشکده هنر توانست بورسیه بازیگری را از دانشکده موسیقی و تئاتر تالین در کشور استونی به دست بیاورد. المیرا دهقانی برای نخستین بار در زمستان 1397 با سریال لحظه گرگ و میش به تلویزیون راه یافت که با بازی در نقش یاسمین به شهرت رسید.

خانواده المیرا دهقانی

المیرا دهقانی در یک خانواده پرجمعیت و 6 نفره بزرگ شده است، پدر خانم بازیگر دندانپزشک و اهل اصفهان و مادرش خانه دار و شیرازی است. المیرا دهقانی 3 خواهر بزرگتر از خود دارد که یکی از خواهرانش ساکن ایتالیاست.

نحوه آشنایی و ازدواج المیرا دهقانی با همسرش

المیرا دهقانی در 31 سالگی خبر ازدواج خود را رسانه ای کرد. او در تاریخ 6 آبان 1401 عکسی را در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت که ظاهرا نشان از ازدواج او داشته است. او با انتشار عکسی 2 نفره از خود و همسرش نوشت: چه خوب که همسفر شدیم؛ مطمئنم از اینجا به بعد زندگی قشنگ تر میشه.

البته اطلاعاتی درباره همسر المیرا دهقانی در دست نیست اما به نظر می رسد که آنها فامیل باشند.

علایق المیرا دهقانی از موسیقی تا تئاتر

المیرا دهقانی به جز بازیگری در عرصه موسیقی هم فعال است و از علایق او در حوزه موسیقی نوازندگی سازهای‌ بادی است که به آن وارد شده است. فیلم های آگراندیسمان (Blowup) به کارگردانی آنتونینی و بازی های مسخره (Fu y Games) ورژن اولش اثر میشائیل هانکه از فیلم های موردعلاقه المیرا دهقانی است. المیرا دهقانی به هنر تئاتر نیز علاقه وافر دارد که به آن هم مشغول است و فعالیت تئاتری خانم بازیگر از 18 سالگی یعنی از سال 1388 زیر نظر سیامک کمالی سروستانی در شیراز آغاز شد. از آنجا که پدر المیرا دهقانی بسیار اهل فوتبال بود علاقه داشت فرزندانش هم ورزش کنند، المیرا دهقانی در کودکی با بچه ها در کوچه فوتبال بازی می کرد. سپس به رشته های دیگر ورزشی پرداخت که از آن جمله می توان به اسکیت ، دو و میدانی و والیبال اشاره کرد. المیرا دهقانی عاضق مطالعه است و وقت زیادی را برای خواندن کتاب می گذارد. کتاب های هنری، روانشناسی، فلسفی و کتاب های تخصصی سینما از کتاب های مورد علاقه المیرا دهقانی است.

علت مخالفت پدر المیرا دهقانی با بازیگری

پدر المیرا دهقانی ابتدا با بازیگری دخترش بسیار مخالف بود و دوست داشت که او شغل پدر را دنبال کند و دندانپزشک شود؛ تا جایی که در مطب خودش یک اتاق مجهز برای المیرا آماده کرد اما درنهایت رضایت داد تا المیرا دهقانی حرفه مورد علاقه اش را دنبال کند. درواقع در نوجوانی جرقه بازیگری المیرا دهقانی زده شد و این در حالی بود که خانواده اش به شدت مخالف این حرفه بودند؛ درنتیجه المیرا ترجیح داد که دیگر به حرفه بازیگری فکر نکند تا اینکه موضوع اجرای اول تئاترش پیش آمد و آن را از خانواده پنهان کرد. المیرا دهقانی از پدرش خواست تا در اولین اجرا هنرنمایی دخترش را روی صحنه ببینید و بعد از آن بود که خانواده المیرا به فعالیتش در حرفه بازیگری رضایت دادند.

نحوه شروع فعالیت های هنری المیرا دهقانی

نحوه بازیگر شدن المیرا دهقانی خیلی تصادفی بود؛ او سال اول دانشگاه بود که یک آگهی آموزش بازیگری دید و مسیر زندگی اش تغییر کرد. او با تئاتر کارش را شروع کرد. المیرا دهقانی آموزش بازیگری را زیر نظر سیامک کمالی سروستانی دید و کلاس های بازیگری آنقدر برایش جذاب بود که شیفته بازیگری شد. ناگفته نماند که المیرا دهقانی یک دوره بازیگری از تمرین تا اجرا نیز در تالین داشته است. او پس از 2 سال تمرین بازیگری در سال 1390 برای اولین بار در تئاتر «زمین آبی‌ است مثل پرتقال» به کارگردانی سیامک کمالی سروستانی بازی کرد. سپس در تئاترهای مختلفی در تهران و شیراز با کارگردان‌هایی نظیر: سیامک کمالی سروستانی، محمد یعقوبی،  امیررضا کوهستانی، میترا مؤمنی، رضا ثروتی و همایون غنی‌زاده همکاری کرد.

سرانجام در 22 سالگی که همزمان با تحصیل در رده فوق لیسانس او بود به تهران آمد. المیرا دهقانی با شرکت در کارگاه بازیگری محمد معتمدی در پایتخت به ادامه بازیگری تئاتر پرداخت. سریال همه چیز آنجاست شروع کار بازیگری او در تلویزیون بود و سپس با سریال سایه بان و لحظه گرگ و میش بیشتر دیده شد. المیرا دهقانی در سال 1398 با فیلم سینمایی فصل ماهی سفید به کارگردانی قربان نجفی و تهیه‌کنندگی آرش سجادی حسینی نخستین تجربه سینمایی اش را شاهد بود.

کارنامه هنری المیرا دهقانی

المیرا دهقانی هم مانند هر بازیگری یک رزومه کاری دارد که در ادامه تیتروار می خوانید.

تئاتر

زمین آبی‌ است مثل پرتقال 1390

سینما

فصل ماهی سفید  1397

سیاه باز 1399

تلویزیون

همه چیز آنجاست  1393

هشت و نیم دقیقه  1395

پرستاران  1395

سایه بان  1396

لحظه گرگ و میش 1397

نمایش خانگی

خسوف 1400

حرفه ای 1400

عکس المیرا دهقانی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب