انواع پوست

انواع پوست

با انواع مختلف جنس پوست اشنا شویم!

فهرست مطالب

آیا شما از جنس پوست خود برای شروع درمان و رسیدگی‌های لازم به آن اطلاع دارید؟ آیا می‌دانستید که هر یک از انواع پوست، نسبت به محصولات مختلف آرایشی و مراقبت از پوست واکنش متفاوتی نشان می‌دهند؟ اصولا شناخت نوع پوست، برای مراقبت صحیح از پوست ضروری است. بر اساس دسته‌بندی صورت گرفته، ۵ نوع پوست وجود دارد؛ نرمال، چرب، خشک، مختلط و حساس. شما می‌توانید با توجه به خصوصیات ذکر شده در این مطلب، نوع پوست خود را شناسایی کنید. اما توصیه می‌کنیم که برای تشخیص نهایی به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

طبیعتا با توجه به وضعیت کنونی گسترش ویروس کرونا، عاقلانه نیست که برای چنین مساله جزئی به صورت حضوری مراجعه کنید. از این‌رو وب‌سایت و اپلیکیشن پذیرش۲۴ تصمیم گرفته است به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین؛ امکان مشاوره تلفنی و متنی با مجرب‌ترین پزشک آنلاین پوست را برای شما فراهم کند. در ادامه این مطلب می‌توانید با خصوصیات هرکدام از انواع پوست و نحوه مراقبت از آن‌ها آشنا شوید.

پوست نرمال

پوست نرمال نه خیلی چرب و نه خیلی خشک است. چراکه تولید چربی و pH آن متعادل و گردش خون خوبی دارد. نشانه‌های ظاهری یک پوست نرمال شامل موارد زیر است:

حتی برای یک پوست نرمال نیز نیاز است که شما اصول مراقبت از پوست را به صورت روتین انجام دهید. این اصول عبارتند از:

پوست چرب

اصولا پوست چرب به کمک ظاهر چرب خود، به علت تولید بیش از حد چربی پوست (سبوم)، شناسایی می‌شود. این نوع پوست مستعد انواع آکنه است. نشانه‌های ظاهری یک پوست چرب شامل موارد زیر است:

از نظر کارشناسان، به یکی از دلایل زیر پوست شما چرب است:

اصول روتین مراقبت از پوست‌های چرب عبارت است از:

پوست خشک

کمبود رطوبت در پوست می‌تواند باعث پوسته‌پوسته شدن و ظاهر خشن آن شود. به این نوع پوست، خشک گفته می‌شود. نشانه‌های ظاهری یک پوست خشک شامل موارد زیر است:

طبق تجربه، به یکی از دلایل زیر پوست شما خشک است:

اصول روتین مراقبت از پوست‌های خشک عبارت است از:

پوست خشک اگرچه قابل درمان است، اما گاهی با اگزما شدید همراه است که در این شرایط حتما باید به پزشک مراجعه کرد. در صورت تمایل به مراجعه غیرحضوری، می‌توانید از مشاوره متخصصان پذیرش۲۴ بهره‌مند شوید.

پوست مختلط

پوست مختلط ترکیبی از پوست چرب و پوست خشک است. معمولا در این نوع پوست، روی پیشانی و بینی چرب و گونه‌ها خشک هستند. نشانه‌های ظاهری یک پوست مختلط شامل موارد زیر است:

معمولا به یکی از دلایل زیر پوست شما مختلط است:

اصول روتین مراقبت از پوست‌های مختلط عبارت است از:

پوست حساس

اگر پوست شما به غذاهای پرادویه و یا به محصولات جدید واکنش نشان می‌دهد، ممکن است پوست حساسی داشته باشید. نشانه‌های ظاهری یک پوست حساس شامل موارد زیر است:

اصول روتین مراقبت از پوست‌های حساس عبارت است از:

دسترسی به وب‌سایت پذیرش ۲۴ و نحوه دانلود اپلیکیشن آن بر روی تلفن همراه بسیار آسان است. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد روش‌های مراقبت‌ از پوست، متناسب با پوست خودتان، از این امکان در منزل یا محل کار خود بهره‌مند شوید. و به صورت تلفنی یا متنی با ویزیت آنلاین متخصص پوست صحبت کنید. زیرا همانطور که ذکر شد، هر نوع پوست خصوصیات ویژه خود را دارد.

ifso id=”16549″

منبع: h ps:www.pazi esh24.comblog

انواع پوست

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب